Постинг
27.04.2011 14:15 -
Приказните сламени къщи в английската провинция
Автор: katan
Категория: Лайфстайл
Прочетен: 27203 Коментари: 29 Гласове:
Последна промяна: 27.04.2011 23:18
Прочетен: 27203 Коментари: 29 Гласове:
52
Последна промяна: 27.04.2011 23:18
Видях тези къщи при Mages_Queen, които наистна приличат като да са от някоя приказка.
Мислех да преведа и текстта, но съм сигурна, че няма нужда от това. Ако го прочетете, гледайки снимките ще научите доста неща за приказката наречена "Сламените къщи на английската провинция":).
Освен приказност, на мен ми вдъхват и спокойствие, а гледайки ги по-дълго си представих и уюта на следобедния чай ...
Прииска ми се да съм в някоя от тях или поне в прелестната градинка на някоя.:)
Соломенные крыши (thatch) - не редкость в английском
частном секторе и с годами приобретают все большую популярность. Для изготовления экологически чистой соломенной кровли используется водный тростник, а также солома длинностебельной пшеницы.
Вегетариански ястия с гъби - многонацион...
Американските семейства получават повече...
Ако вашият партньор си отиде от този свя...
Американските семейства получават повече...
Ако вашият партньор си отиде от този свя...
Невероятна...неземна красота!
цитирайБлагодаря, че сподели!
цитирайДо степен на мания. Особено готика, сецесион и селски къщи. Оставям на тебе да се сетиш как се чувствам!
цитирайМного са оригинални ,специални ,различни ...необикновени .
Благодаря ти за тези мигове !
цитирайБлагодаря ти за тези мигове !
Това си е жива приказка! Виждал съм на живо как се правят сламени покриви, но не в Англия, а в Белгия и Холандия. Трудоемка работа си е, скъпа, но пък ефектът е повече от ясен...
Поздрави!
цитирайПоздрави!
се разходиш из тая приказка,няма как да не си помечтаеш....:))
Поздрави,Кате,че ни потопи в тая красота!
цитирайПоздрави,Кате,че ни потопи в тая красота!
Красиви са!:))
Като старци с калпаци!:))
цитирайКато старци с калпаци!:))
8.
magity -
красота ....
27.04.2011 21:05
27.04.2011 21:05
..ще си помечтая да живея поне за ден в една такава къщичка ....:)
цитирайВсе едно, че са излезли от книжка с детски приказки!
Поздрав, Катя! :)))
цитирайПоздрав, Катя! :)))
Признак на високо положение в обществото е да притежаваш cottage. А да направиш или поправиш покрива на такава къща наистина е изкуство!
Благодаря, създаде ми чудесно настроение!:)))
цитирайБлагодаря, създаде ми чудесно настроение!:)))
БЯХ ЧЕЛА САМО ЗА ТЯХ!
Благодаря за поста!
цитирайБлагодаря за поста!
Снимките са красиви като картички!
цитирайАко обърнахте внимание тези покриви не са само за "украса", а издъжат 45-50 години!
Колкото нашите сиви и безлични панелки!
Е, наистина такъв котидж не могат да си позволят всички - това е скъпо удоволствие:).
Навремето са били "привилегия":) само на бедняците , но ... "Всичко тече, всичко се променя":).
Сещам се:) как се чувстват някои приятели, за които архитектурата е почти мания:) - вероятно като мен:).
Аз съм си "запазила":) градината с магнолията и къщата на патките:) - тя ми се струва най-светла и гостоприемна за чая в 17 часа:))).
Да се порадваме заедно на красотата!
цитирайКолкото нашите сиви и безлични панелки!
Е, наистина такъв котидж не могат да си позволят всички - това е скъпо удоволствие:).
Навремето са били "привилегия":) само на бедняците , но ... "Всичко тече, всичко се променя":).
Сещам се:) как се чувстват някои приятели, за които архитектурата е почти мания:) - вероятно като мен:).
Аз съм си "запазила":) градината с магнолията и къщата на патките:) - тя ми се струва най-светла и гостоприемна за чая в 17 часа:))).
Да се порадваме заедно на красотата!
Прекрасните къщи - опитвам се да вляза от днес, но понеже са много, а компа ми е зациклен от други неща, не ме пуска: тръстиковите покриви - за които е имало специални майстори - на английски - татчър - от тука и фамилията на )))
Каквото и да кажем - красиви, подредени и с гледаните цветя, така типични за английските населени места...
Ние имаме суша през лятото, но дори и сега - нямаме хъса да си направим градинки...
Сега, ако ме пусне на излизане - ще ги разгледам бавно:)))))
цитирайКаквото и да кажем - красиви, подредени и с гледаните цветя, така типични за английските населени места...
Ние имаме суша през лятото, но дори и сега - нямаме хъса да си направим градинки...
Сега, ако ме пусне на излизане - ще ги разгледам бавно:)))))
Виждала съм такива покриви в Германия, зная, че ги има и в Африка, но такива орнаменти виждам за пръв път. Много красиво, Катюш! Браво!:)))
цитирайОх, Гери!:)
Не исках да отговарям на всеки по отделно, но като реших да се изключвам видях коментара ти и не се стърпях.
Моля за извинение другите приятели, на които отговорих общо и благодаря за коментарите им!
Отговарям на всички чрез теб - тези покриви са от водна тръстика.
Моят татко е роден в един януарски ден в къща с покрив от царевичак /съдбата на бежанците:(, оставили родните си къщи, гонени от чужди и свои:( - това съм го писала в отделен постинг/.
А за типичната английска морава съм слушала легенди! И тя не се получава от "днес за утре", както си мислят нашенските новобогаташи - доколото знам за нея трябват две неща: поливаш, косиш; поливаш, косиш .... и така 300 години, за да имаш истинска морава, а не само "от ден до пладне".
Ще се радвам компът ти да те "пусне", за да разгледаш баааавно!:)
Хубава вечер!
цитирайНе исках да отговарям на всеки по отделно, но като реших да се изключвам видях коментара ти и не се стърпях.
Моля за извинение другите приятели, на които отговорих общо и благодаря за коментарите им!
Отговарям на всички чрез теб - тези покриви са от водна тръстика.
Моят татко е роден в един януарски ден в къща с покрив от царевичак /съдбата на бежанците:(, оставили родните си къщи, гонени от чужди и свои:( - това съм го писала в отделен постинг/.
А за типичната английска морава съм слушала легенди! И тя не се получава от "днес за утре", както си мислят нашенските новобогаташи - доколото знам за нея трябват две неща: поливаш, косиш; поливаш, косиш .... и така 300 години, за да имаш истинска морава, а не само "от ден до пладне".
Ще се радвам компът ти да те "пусне", за да разгледаш баааавно!:)
Хубава вечер!
черното ми чувство за хумор проговаря
ако на някой обитател от тези приказно приказни къщички се наложи да живее един ден в моята панелена клетка - сигурно ритуално ще се самоубие:))
благодарности за споделеното, Катя:)
цитирайако на някой обитател от тези приказно приказни къщички се наложи да живее един ден в моята панелена клетка - сигурно ритуално ще се самоубие:))
благодарности за споделеното, Катя:)
Приказност и голяма красота, Катя!
Благодаря за споделеното!
Прекрасен ден ти желая!
цитирайБлагодаря за споделеното!
Прекрасен ден ти желая!
А аз съм на 13 етаж в бетонов кюмезарник и на 8 етаж в панелен маймунарник!
цитирайНевероятна красота!Приказно!От сърце благодаря, че сподели с нас!
Слънчев и усмихнат ден!:)))
цитирайСлънчев и усмихнат ден!:)))
Приказно красиви къщи!
Невероятни са!
цитирайНевероятни са!
Tolkova e krasivo!! Ama mnogo krasivo..
Vijdala sum v Afrika takiva kolibki,no i pokrivite na mnogo xotel4eta sa napraveni taka!!
mnogo ekzotika ..krasota!!
Blagpdarq ti,mila..6te gi sloja v blogrola si:)))
цитирайVijdala sum v Afrika takiva kolibki,no i pokrivite na mnogo xotel4eta sa napraveni taka!!
mnogo ekzotika ..krasota!!
Blagpdarq ti,mila..6te gi sloja v blogrola si:)))
23.
hristo27 -
Браво!
Чудесни са!
28.04.2011 13:49
28.04.2011 13:49
Браво!
Чудесни са!
цитирайЧудесни са!
Ето, точно така си представям къщичките от приказките :)))
цитирайРазкош!!!
цитирайМдаааа, наистина са сякаш от приказка Кате, благодаря че сподели.
цитирайИма ги и около нас и най-вече в нас!
Ако се опитаме ще ги открием и ще се зарадваме истински!
Пожелавам ви ги!
цитирайАко се опитаме ще ги открием и ще се зарадваме истински!
Пожелавам ви ги!
за споделената Красота!...
цитирайmt46 написа:
за споделената Красота!...
Поне това мога - да споделя с приятели!:)
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 217600
Блогрол
1. "Това беше от мен"
2. "Искаш ли" - На Румяна
3. Диво цвете - от miaa.blog.bg
4. МОРСКИ ТЕРМИНИ gidmastar http://gidmastar.blog.bg/drugi/2013/03/13/morski-termini.1063785 -
5. ТАНГО
6. Реч на кмета на Панагюрище-http://lotos16.blog.bg/lichni-dnevnici/2015/05/02/quot-dnes-ot-nas-ne-se-iska-da-umrem-dostoino-za-bylgariia-a.1358324
7. един блог, който заслужава да посетите - hadjito
8. На мама
9. Историо - wonder
2. "Искаш ли" - На Румяна
3. Диво цвете - от miaa.blog.bg
4. МОРСКИ ТЕРМИНИ gidmastar http://gidmastar.blog.bg/drugi/2013/03/13/morski-termini.1063785 -
5. ТАНГО
6. Реч на кмета на Панагюрище-http://lotos16.blog.bg/lichni-dnevnici/2015/05/02/quot-dnes-ot-nas-ne-se-iska-da-umrem-dostoino-za-bylgariia-a.1358324
7. един блог, който заслужава да посетите - hadjito
8. На мама
9. Историо - wonder